زعفران نسبت به نوع برداشت آن انواع مختلفی دارد و هر یک از آن ها ویژگی های خاص خودشان را دارند. به طور مثال زعفران نگین رنگدهی و عطر و طعم بالایی دارد و در مقابل آن زعفران پوشال عطر دهی و عطر و طعم کمتری دارد. در ادامه با انواع زعفران آشنا می شویم.

انواع زعفران

  • ریشه (خامه یا کنج)
  • دسته (دخترپیچ)
  • پوشال
  • نگین
  • سرگل
  • نرمه (شکسته)

انواع زعفران و تفاوت آن‌ها

زعفران ریشه (خامه)

شاید فکر کنید این قسمت از زعفران همان ریشه است که در خاک قرار می‌گیرد اما اینطور نیست. ریشه زعفران در واقع قسمت انتهایی کلاله زعفران است که به گل آن متصل می‌شود و رنگ سفیدی دارد.

ریشه زعفران اغلب خواص قسمت قرمز رنگ آن را دارد فقط قابلیت رنگ‌دهی ندارد. بنابراین اگر می‌خواهید فقط از خواص درمانی زعفران استفاده کنید میتوانید ریشه آن را مصرف کنید. مسئول رنگدهی زعفران ماده ای به نام کروسین است که این ماده در ریشه قرار ندارد اما در کلاله یافت میشود. اگر می‌خواهید از خواص زعفران برای پوست و مو استفاده کنید و رنگ آن برایتان اهمیت ندارد می‌توانید از ریشه زعفران استفاده کنید و فقط از خواص آن بهره ببرید.

زعفران دسته (دخترپیچ)

پایه ترین انواع زعفران نوع دسته یا دخترپیچ آن است. زمانی که زعفران خشک می‌شود تمام کلاله آن را که شامل ریشه و قسمت قرمز رنگ است جدا می‌کنند و به صورت دسته ای کنار هم قرار می‌دهند و آن را با نخ می‌بندند. به این صورت زعفران دخترپیچ آماده می‌شود.

قسمت سفید رنگ زعفران دخترپیچ بین ۳ تا ۵ میلی‌متر است یعنی در زعفران دخترپیچ ۳۰ دصد ریشه وجود دارد و ۷۰ درصد کلاله است، از لحاظ درجه بندی ۴ است و کمترین قیمت را بین انواع دیگر زعفران دارد. رنگدهی این نوع زعفران بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ واحد است. در زعفران دخترپیچ امکان تقلب کمتر است زیرا قسمت ریشه و کلاله باهم قرار دارند.

زعفران پوشال

در زعفران پوشال، کلاله به همراه بخش کوچکی از خامه وجود دارد و چون قسمتی از خامه همراه کلاله است، امکان تقلب را کمتر میکند. در این نوع زعفران مقدار خامه حدودا ۳ میلیمتر است. به خاطر وجود کلاله، رنگدهی آن نسبت به دسته بیشتر است اما نسبت به زعفران سرگل کیفیت پایین تری دارد. زعفران پوشال حدودا بین ۱۷۰ تا ۲۵۰ واحد رنگدهی دارد.

سه نوع زعفران پوشال وجود دارد:

 زعفران پوشال معمولی:

در زعفران پوشال معمولی قسمت خامه کمی زیادتر است و کلاله‌ها مقداری فرخوردگی دارند و زیاد مرتب نیستند. همینطور ضخامت نخ های زعفران کمتر از نوع قلمدار و قلمدار صادراتی است.

زعفران پوشال قلمدار:

در زعفران پوشال قلمدار خامه کمتر است و کلاله‌ها فر خوردگی ندارند و ضخیم‌تر هستند. اما ضخامت کلاله ها در زعفران پوشال قلمدار کمتر از زعفران پوشال قمدار صادراتی است.

زعفران پوشال قلمدار صادراتی:

زعفران پوشال قلمدار صادراتی در بین انواع زعفران پوشال بهترین نوع است. در این زعفران کلاله کمتر است، کلاله ها ضخیم تر هستند و کمتر فرخوردگی دارند.

زعفران نگین

یکی از لوکس‌ترین و بهترین نوع زعفران، زعفران نگین است. این نوع از زعفران رنگدهی بسیار بالایی دارد، کلاله‌ها شکسته نیستند، هر سه کلاله به هم متصل هستند و خامه هم وجود ندارد. بیشترین میزان رنگدهی برای زعفران نگین است و بین ۲۳۰ تا ۲۷۰ واحد رنگدهی دارد.

این ویژگی‌ها باعث شده است تا کشورهای خارجی اغلب خواستار این نوع زعفران باشند و زعفران نگین بیشتر از انواع دیگر آن صادرات می‌شود.

انواع مختلفی از زعفران نگین وجود دارد:

  • زعفران نگین
  • زعفران سوپر نگین
  • زعفران نگین اتویی یا پِرِسی

زعفران نگین

در زعفران نگین فقط کلاله های قرمز زعفران وجود دارد و هیچ بخشی از ریشه در این زعفران نیست. کلاله ها ضخیم تر از زعفران پوشال هستند و فر خوردگی ندارند. رنگدهی و عطر و طعم این زعفران زیاد است.

زعفران سوپر نگین

 زعفران سوپر نگین مشابه زعفران نگین است فقط تنها تفاوتی که با نگین دارد این است که کلاله‌ها ضخیم تر و درشت تر هستند. همچنین رنگ هیچ یک از آنها تیره نیست و قرمز روشن است.

زعفران سوپر نگین اتویی یا پِرِسی

در زعفران سوپر نگین اتویی یا پِرِسی کلاله ها به خاطر نحوه خشک شدن و فشاری که به آنها وارد می‌شود کاملا صاف هستند. به همین خاطر شکل زیبایی به خود میگیرند و برای صادرات مناسب هستند. زعفران سوپر نگین اتویی بهترین گزینه برای صادرات است و مشتری های خارجی اغلب این نوع را انتخاب میکنند.

زعفران سرگل

زعفران سرگل هیچ قسمتی از خامه را ندارد و رنگدهی و عطر آن بسیار بالا است. تفاوت آن با زعفران نگین در این است که کلاله‌ها کاملا از هم جدا هستند و مثل نوع نگین به هم متصل نیستند. زعفران سرگل نیز برای صادرات مناسب است و قیمت بالایی دارد. میزان رنگدهی زعفران سرگل بین ۲۱۰ تا ۲۶۰ واحد است. زعفران سرگل سه نوع سرگل ضعیف، سرگل معمولی و سرگل سوپر دارد

زعفران سرگل ضعیف:

در زعفران سرگل ضعیف فقط کلاله های قرمز زعفران وجود دارد و اصلا خامه ای در این زعفران یافت نمیشود. تفاوت آن با زعفران سرگل معمولی و زعفران سرگل سوپر در ضخامت و فر خوردگی کلاله است که در سرگل ضعیف این دو مورد پایین تر هستند.

زعفران سرگل معمولی:

زعفران سرگل معمولی نیز فقط کلاله دارد و خامه در آن حذف شده است و رنگدهی بالایی دارد و کلاله ها نسبت به زعفران سرگل ضعیف، ضخیم تر هستند.

زعفران سرگل سوپر:

زعفران سرگل سوپر شامل کلاله است و ریشه ندارد. کلاله ها نسبت به زعرفان سرگل ضعیف و معمولای ضخیم تر هستند و رنگدهی بالایی دارد. این نوع زعفران برای صادرات عالی است.

زعفران نرمه (شکسته)

زعفران نرمه (شکسته) در واقع کلاله و ریشه زعفران است که به هنگام جابه جای، هنگام برداشت یا پاک کردن خرد میشود و حالت نرمه به خود میگیرد. زعفران نرمه همان کلاله و ریشه زعفران است که خرد و شکسته شدند. این نوع زعفران رنگدهی متوسطی دارد و عطر و طعم آن خوب است و قیمت پایین تری نسبت به زعفران سرگل، نگین و پوشال دارد.

عکس اجزای زعفران

بهترین زعفران آزمایشگاهی

بهترین زعفران آزمایشگاهی در واقع زعفران نگین است زیرا کروسین، پیکروکروسین و سافرانال در آن به مقدار زیادی وجود دارد. شما می‌توانید در مورد هر یک از این مواد بیشتر اطلاعات کسب کنید.

زعفران نگین با داشتن عطر و طعم ز یاد و همچنین رنگدهی بالا، بیشترین میزان کروسین، پیکروکروسین و سافرانال را دارد.

سخن آخر

زعفران انواع مختلفی دارد که میزان رنگدهی و عطر و طعم آن ها با هم متفاوت است. زعفران نگین و سرگل بهترین نوع زعفران هستند که به کشورهای دیگر نیز صادر می‌شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *